آنا نتربیکاو رونالدو ویلازون.
می‌گویند این دو از بهترین زوج‌های اپرا در جهان هستند. مرد مکزیکی و زنی روس که صدایشان انگار جهان را پر می‌کند؛ آنا نتریبکا و رونالدو ویلازون.

اجرای آنها در سال ۲۰۰۷ در پاریس یکی از محبوب‌ترین اجراهای دو نفره اپراست:

آنا نتریِبکا، خواننده سوپرانو جوان اپرا است. همان کسی که با صدایش بازی‌های المپیک زمستانی در سوچی در سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز شد. او یکی از مشهورترین خوانندگان اپرا در روسیه است که در اتریش زندگی می‌کند و با برخی از بزرگ‌ترین خوانندگان تنور اپرا اجرا می‌کند. او می‌گوید قصد دارد تا آخر عمر بخواند. آنقدر اجرا کند تا دیگر نتواند روی پاهایش بایستد. بازی او در کنار صدای زیبا و رویایی‌اش در مرکز توجه بسیاری از کسانی است که سبک و کار و اجرایش را دوست دارند. او می‌گوید زمان دانشجویی‌اش یکی از بهترین بخش‌های زندگیش آموزش‌های سخت و پیاپی اجرا مثل یک بازیگر تاتر روی صحنه بوده که با دل و جان یاد گرفته است.

رونالدو ویلازون را یکی از بهترین تنور های اپرا می‌دانند و صدایش را با پاواروتی  مقایسه می‌کنند. کسی که هم جذابیت‌های اجرا روی صحنه را بلد است و هم شور و شیدایی در صدا و سبک خواندن، جهانی‌اش کرده است. اینها را شاید از کارگردانی تاتر و نویسندگی و همچنین محبوبیت شخصیت تلویزیونی‌اش به دست آورده. رونالدو ویلازون، مکزیکی است اما سال‌هاست که ستاره اپرا در آلمان و اتریش و فرانسه است و تور اجراهای متنوعش در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد. او که ده‌ها جایزه جهانی و مدال و نشان دریافت کرده می‌گوید روزی زیر دوش حمام خانه‌اش مثل همیشه صدا را ول کرده بوده و در حال اجرای چیزی من‌درآوردی بوده که یک نفر در خانه‌شان را می‌زند. مردی که مهمان همسایه بغلی بوده به او می‌گوید صدای شاهکاری دارد و به آکادمی موسیقی دعوتش می‌کند تا آموزش ببیند. اینطوری آقای رونالدو عاشق اپرا شده و چند سال بعد صدایش در سالن‌های موسیقی آمریکا طنین‌انداز می‌شود.

در شبی با اپرای ششم در گوشه چند کار از همخوانی این دو بشنوید و صدای هر کدام‌شان را هم جدا در این ترکیب در ساوند کلاود گوشه گوش کنید:

0 نظر دربارهٔ “شبی با اپرا در گوشه”

  1. مهرنوش,

    عالی مثل همیشه ..
    ممنون :)