Lianne-La-Havas

آهنگ «فراموش کن» را بشنوید؛ از اولین تک‌آهنگ‌هایی که لیان لاهاواس، رایگان منتشر کرد.

لیان لاهاواس از هفت سالگی می‌خوانَد. پدر یونانی و مادر جامائیکایی‌اش که هر دو موزیسین‌های معروفی هستند، از همان کودکی فهمیدند او زمینه، استعداد و صدا را دارد و آماده است برای خواننده‌شدن.

لیان، از همان خردسالی در لندن، پایه  پیانو و گیتار را یاد گرفت. در یازده‌ سالگی اولین آهنگ‌اش را ساخت و از هجده سالگی با گیتار می‌نوازد.

لیان لاهاواس حالا  تقریبا ۲۳ ساله است؛ آهنگساز در سبک سول و فولک، ترانه‌سرا و گیتاریست معروفی هم شده که صدای نرم و صیقل‌خورده‌اش توجه زیادی را برانگیخته، در حدی که بلیت‌های کنسرت‌اش پیش‌فروش می‌شود.

lianne la havas

بعضی از منتقدان او را با  آدل  مقایسه می‌کنند و می‌گویند سبک و صدای آنها یگانه است و هر دوی آنها غریزی و طبیعی، ترانه‌نویس و خواننده‌اند.

او کالج را رها کرده و فقط به دنبال موسیقی است. در ماه‌های گذشته، بیشترِ رادیوهای بریتانیا صدای او را پخش می‌کنند. صدای دختر جوانی که با چند تک‌آهنگ با تکنیک بالا شهرت پیدا کرد و آلبوم‌اش نامزد چندین جایزه موسیقی شد.

او در سال ۲۰۱۲ نامزد جایزه نظرسنجی صدای سال بی‌بی‌سی بود.

آلبوم او به اسم«عشق تو چنان‌که باید بزرگ هست؟» به عنوان آلبوم سال ۲۰۱۲ آی‌تیونز شناخته شد.

خانم مجری در جشن مرکوری پرایز، وقتی او را روی سن معرفی می‌کند تا بخواند، می‌‌گوید:« او کسی است که قلب همه ما را با آلبوم‌اش شعله‌ور کرد.»

اجرای او را در این مراسم ببینید با آهنگی به اسم«رفته».

* وقت رفتن من است… بخشی از ترانه «فراموش کن».

نظرها دربارهٔ “وقت رفتن من است”

  1. او گریزان و من هوشیار - گوشه,

    […] اینجا درباره لیان لاهاواس نوشته بودم. دختر ۲۲ ساله‌ای که این […]