نیلس فرام
روزهایی که  در آهنگ‌سازی و پیانونوازی خیلی موفق بود و آینده درخشانی برایش پیش‌بینی می‌شد، عکسی از انگشت باندپیچی‌شده‌اش، در فیس‌بوک گذاشت و زیرش نوشت «اولین باریه که استخوانم شکسته؛ حدس بزنید کدام استخوان؟ لطفا نپرسید چی شده، فقط حواستون باشه که بیشتر حوادث توی خونه اتفاق میفته.»
انگشت شکسته پیانوچندتایی از برنامه‌هاش را لغو کرد و حدود یک ماه بعد، عکس دیگری از انگشت‌اش گذاشت و نوشت «دیروز جراحی داشتم. پزشک‌ها چهار پیچ (Screws) توی انگشت شکسته‌ام کار گذاشتند و گفتند با کمی شانس، در آینده می تونم خودم رو یک پیانیست بدونم».
این طوری شد که اسم آلبوم بعدی‌اش را گذاشت Screws؛ پیچ‌ها.

نیلس فرام، روز تولد ۳۰ سالگی‌اش ۹ آهنگ این آلبوم (تو، دو، ر، می، فا، سل، لا، سی، من) را پس از باز کردن گچ انگشت شکسته‌، رایگان منتشر کرد و گفت فکر کرده حالا که خوش‌شانس بوده و دوباره می‌تواند پیانو بزند، این آهنگ‌های «۹انگشتی» را با همه شریک شود:

نسخه mp3 و aif این آلبوم را که نیلس، رایگان منتشر کرده، از اینجا  در سایتش می توانید دانلود کنید و اگر خوشتان آمد، بخرید.

نیلس فرام، که در برلین کار و زندگی می‌کند، جدا از کارهای خودش، با آهنگ‌سازهایی مثل اولافور آرنالدز (این آرنالدز هم حکم ایزی رایدر را دارد در سینما گوشه) همکاری کرده.

 

پیچ در استخوان شکسته انگشت نیل فرام
پیچ در استخوان شکسته انگشت نیلس فرام

نظرها دربارهٔ “آهنگ‌هایی برای ۹ انگشت”

  1. فردا فراموش می شود، موسیقی پیتر برادریک - گوشه,

    […] گروه موسیقی دانمارکی Efterklang است و با اولافور آرنالدز و نیلز فرام هم دوست است و با هم موسیقی هم تولید کرده‌اند. چند آهنگ […]