جف بریجز
سینما گوشه، سینمای کوچک خیالی‌ست که ممکن است بین پیشنهادهایش که شاید موضوع مشترکی داشته باشند، فیلمی برای دیدن پیدا شود. هر پنجشنبه‌ای که آپارات‌چی سینما فرصت کند و برنامه نمایش فیلم سینمایش را روی تابلوی سینما بنویسد، اینجا هم به‌روز می‌شود. آپارات‌چی، برای بازارگرمی، زیر اسم فیلم هایش چیزهایی می‌نویسد در مایه‌های «سراسر پند و اندرز» یا «آخرین سئانس».
این آخر هفته، فیلم‌هایی ببینیم با بازی جف بریجِز که همه‌جور نقشی از قاتل سریالی تا مرد عاشق‌پیشه و آدم گلابی بازی کرده و مثل خیلی بازیگرها یک نقش موفق را تکرار نکرده. پدر و مادرش بازیگر بودند و از تشویق و حمایت پدرش به خوبی یاد می‌کند. سال ۱۹۷۷ با سوزان گستن ازدواج کرد و ۳۶سالی‌ست که باهم زندگی می‌کنند.

آهنگ Brand New Angel را هم بشنوید با صدای جف بریجز که از آهنگ‌های فیلم «دل دیوانه» است:

فیشر کینگ
سرگشته در نیویورک

در نقش یک گوینده و دی‌جی رادیویی بازی می‌کند که پاسخی که به یکی از شنوندگانش می‌دهد، پیامدهای جدی و پیش‌بینی نشدنی برایش دارد. پیش‌تر درباره این فیلم نوشته بودیم.
فیشر کینگ
فیشر کینگ، ۱۳۷ دقیقه، ۱۹۹۱

جاده آرلینگتن
همسایه‌ات را دریاب

در نقش استاد تاریخ بازی می‌کند که در دانشگاه، درباره تروریسم و امنیت درس می‌دهد؛ فیلم، پیش از ماجرای ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ساخته و پخش و شاید هم فراموش شد. خبری از تروریست‌های کلیشه‌ای و تندروهای مذهبی در آن نیست و مرز واقعیت و خیال چندان روشن نیست. نقش روبه‌رویش را تیم رابینز بازی می‌کند. این فیلم را باید در فهرست فیلم‌های پدر و پسری هم اضافه کنیم.

جاده آرلینگتون
جاده آرلینگتون
، ۱۱۷ دقیقه، ۱۹۹۹

عزم حقیقی

به شهامت واقعی، اراده قوی و شهامت حقیقی هم ترجمه شده.
در نقش یک مارشال سرسخت بازی می‌کند که دختر چهارده ساله‌ای برای یافتن قاتل پدرش، استخدام می‌کند؛ نوزدهمین فیلم برادران کوئن که سی جایزه بُرده و فروش خوبی هم داشته؛ وسترن  ِ بازسازی شده‌ای که فیلم‌برداریش هم تحسین شده.

اراده قوی
عزم حقیقی، ۱۱۰ دقیقه، ۲۰۱۰

دل دیوانه
برای خودم کسی بودم اما حالا یکی دیگه‌ام

جف بریجز که خودش خواننده کانتری هم هست، نقش خواننده و آهنگساز سبک کانتری را بازی می‌کند که از یادها رفته و تلاش می‌کند به زندگی درب‌وداغان و موسیقی‌اش سروسامانی بدهد. زن روزنامه‌نگاری با او قرار گفت‌وگو می‌گذارد تا درباره‌اش در نشریه محلی چیزی بنویسد.
سال ۲۰۰۹ بریجز با این فیلم، جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را بُرد. یک اسکار دیگر هم نصیب این آهنگ فیلم شد که جف بریجز خوانده، این اجرایی‌ست که بعدا در مصاحبه تلویزیونی، با گیتار زده و خوانده. در یوتیوب ببینید، صاحبش اجازه نداده بیرون از یوتیوب ببینیم.
دل دیوانه
دل دیوانه، ۱۱۲ دقیقه، ۲۰۰۹

آهنگ‌های فیلم را اینجا می‌توانیم بشنویم:

اینها و لباوسکی بزرگ که پیش‌تر درباره‌اش نوشته بودیم، فیلم‌هایی هستند که من از جف بریجز دیدم و دوستشان دارم، اگر چیزی از قلم افتاده، این پایین بنویسید لطفا.

عکس یک: Lyn Hughes