سارا نائینی
سارا نائینی، صحنه‌ای از فیلم نه یک توهم، ساخته ترنگ عابدین

 

از سارا نایینی تک‌آهنگ «اشارات نظر» را بشنوید با شعری از هوشنگ ابتهاج (سایه):
نشود فاشِ کسی آنچه میان من و توست / تا اشاراتِ نظر نامه‌رسان من و توست…

سارا نائینی، می‌گوید قرار بود قهرمان ژیمناستیک شود؛ مثل پدرومادرش، اما شاید یک حادثه باعث شد، شور و اشتیاق او در خوانندگی قوی‌تر شود. سارا بعد از هشت‌سال، داشتن مقام قهرمان اولی در ژیمناستیک ایران، در یک حادثه از پشت‌بام خانه افتاد و کمرش به شدت آسیب دید. از آن زمان، عصا به دست شده و دست از خواندن برنداشته.

سارا جوان است اما آنقدر با در ِ بسته، کنسرت لغو شده، ممنوعیت روی صحنه‌رفتن و مجوز نگرفتن، روبه‌رو شده که گویا سال‌ها فقط برای شنیده‌شدن صدایش جنگیده.

غمی غمناک، با صدای سارا نایینی:

این خواننده سی‌ساله از هجده‌سالگی، جدی و رسمی آواز را شروع کرد و فارسی و انگلیسی خواند. او در فضاهای عمومی، فقط همخوانی می‌کرد و صدایش پشت صدای علیرضا عصار، محمد اصفهانی و برادران خواجه‌نوری در کنسرت‌ها و سی‌دی‌ها شنیده می‌شد. اما در همین حد، آنقدر درخشید و شنیده شد، که آنها اخطار گرفتند اگر سارا بخواند، برنامه‌هایشان را لغو می‌کنند.

سارا با گروه‌های موسیقی آلترناتیو مثل پیکولو کار کرد و مدت‌ها تلاش کرد آلبومی منتشر کند؛ اما آنقدر«نه» شنید که دست از کار کشید و بیشتر مشغول نواختن پیانو و تدریس آواز شد. ده‌ها دختر جوان در کلاس‌های آواز او شرکت کردند و او هفته‌ها به آنها آموزش داد و از آنها خواست خواندن را رها نکنند.

سارا مدتی‌ است از ایران خارج شده. زمان کمی بعد از خروج، برای نخستین‌بار خواندن غیرزیرزمینی روی صحنه برای زنان و مردان مختلف را در آمریکا تجربه کرد. در ماه مارس و آوریل ۲۰۱۳ او در سکرمنتو و سن‌فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا، با  رضا روحانی، کنسرت برگزار کرد.

نابلد، با صدای سارا نایینی:

او چند تک‌آهنگ متفاوت دارد با صدایی وسیع و خاص، با آموزش‌های مادری اهل موسیقی سنتی و پدری عاشق صدای دخترش…

نظرها دربارهٔ “نشود فاش کسی آنچه میان من و توست”

  1. تور دبی,

    ممنونم از سایت خوبی که دارید